20 – 21. marec: Podpredseda EK pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič na dvojdňovej návšteve Slovenska

20. marca 2017

V dňoch 20. a 21.marca 2017 navštívi Slovensko podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič v rámci tohtoročnej tzv. Energy Union tour.

V pondelok (20.marca) sa p. Šefčovič zúčastní historicky prvého stretnutia skupiny na vysokej úrovni na Slovensku ku prepojeným a autonómnym vozidlám. Fototermín určený pre médiá bude o 10.00 hod., o 12.00 hod. v priestoroch Slovak Business Agency na ulici Karadžičova 2 v Bratislave sa následne uskutoční tlačový brífing podpredsedu EK Šefčoviča a podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. Účasť médií je potrebné potvrdiť do pondelka 20. marca 2017, 9.00 hod. na e-mail: tlacove@vicepremier.gov.sk.

V priebehu dňa sa podpredseda EK zároveň stretne s ministrom hospodárstva Petrom Žigom a ministrom životného prostredia Lászlóm Solymosom, s ktorými bude diskutovať o implementácii rámca pre klímu a energetiku do roku 2030, vypracovaní integrovaných národných plánov v týchto oblastiach, či o balíku Čistá energia pre všetkých Európanov.

V utorok (21.marca) vystúpi podpredseda EK Šefčovič na diskusnom fóre HNClub v rámci tzv. Dialógu s občanmi o Európe. Spolu s podpredsedom vlády Pellegrinim a primátor Bratislavy Ivom Nesrovnalom, a za  prítomnosti poslancov parlamentu budú diskutovať o Slovensku a Energetickej únii, o príležitostiach, ktoré ponúka Investičný plán pre Európu, či o iniciatívach v oblasti inteligentných miest a význame inovácií pre sektor energetiky a dopravy. Tlačový brífing pre novinárov sa uskutoční v  čase 11:30-12:00 v Radisson Blu Carlton Hotel na Hviezdoslavovom námestí 3 v Bratislave, účasť médií je potrebné potvrdiť na HNclub@mafraslovakia.sk.

Podpredseda EK pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič k tomu dodáva: „Budúcnosť patrí tým, ktorí inovujú. Slovensko ako členský štát EÚ s významným zastúpením automobilového priemyslu zohráva dôležitú úlohu pri podpore nových štruktúr mobility a pri zavádzaní vozidiel s nízkymi a nulovými emisiami.”